SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Tato oblast je realizována za spolupráce s Asociací občanských poraden

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Průvodce rodinnou mediací
Šišková Tatjána (ed.)
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211570.jpg Kniha, která je praktickým úvodem do problematiky rodinné mediace, předkládá zkušenost osmi českých a slovenských mediátorů. V rodinné mediaci nejde jen o rozvody a úpravu péče k dětem, ale i o vztahy mezi sourozenci nebo partnery, o problematiku dědictví, o témata spojená s domácím násilím a o další spory. Téma je ukázáno na velké řadě kazuistik. Pozornost je věnována jednotlivým fázím, postupům a technikám mediace: např. technice přeformulování stížnosti na potřebu nebo hledání způsobu, jak definovat předmět jednání a zajistit vzájemné porozumění. Jedna z kapitol přináší informace o právním rámci rodinné mediace. Nový občanský zákoník zavedl řadu změn a mediaci pokládá za alternativu rodinných soudních sporů. Popsána je také efektivní spolupráce mediátora s oddělením sociálně-právní ochrany dětí. V knize je věnována pozornost i etice v mediaci, jež nebyla v českých nebo slovenských publikacích doposud systematicky zpracována. Publikace tak přináší poznatky o různých těžkostech či dilematech, které může mediátor prožívat.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek? www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 54%
Ano, nemám zájem 2%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 6%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Na osobní bankrot dosáhne víc lidí 20. 06. 2019 11:32 - Novinky.cz - Počátkem června vstoupila v účinnost novela insolvenčního zákona, která rozšiřuje možnosti oddlužení pro předlužené lidi. Nově mohou do oddlužení vstoupit všichni, kdo budou schopni kromě běžného výživného splácet měsíčně minimálně 2200 korun. Experti na dluhovou problematiku očekávají, že do osobního bankrotu půjde víc dlužníků, jimž se poté podaří vymanit z dluhové pasti. Oproti původnímu návrhu, jak upozorňuje Daniel Hůle z neziskové organizace Člověk v tísni, teď nebude pro dlužníky platit žádný strop s ohledem na výši jejich dluhů, takže do oddlužení budou moci vstoupit i nejvíce předlužení lidé.
Finanční poradna: Jak reklamovat vyúčtování služeb či energií 17. 05. 2019 13:01 - Novinky.cz - Mnoho služeb spojených s bydlením se platí zálohově. V případě, že nejste spokojeni s vyúčtováním zálohových úhrad, můžete požadovat vysvětlení či je reklamovat. Jak v takovém případě postupovat a jak řešit situaci, když se roční vyúčtování opozdí? Mezi nejčastěji poskytované služby, především pak v panelových domech, patří dodávky tepla a vody, odvádění odpadních vod, provoz výtahu, odběr elektřiny pro osvětlení společných prostor, poplatky za odvoz komunálního odpadu a úklid.
Zabouchli jste si dveře? Místo zámečníka volejte pojišťovnu, ušetříte tisíce 01. 05. 2019 20:05 - Novinky.cz - Zabouchnuté dveře zažily alespoň jednou v životě čtyři pětiny lidí. Mnozí v takové situaci přivolají zámečníka, za jehož služby pak zaplatí i dva a půl tisíce korun. Pouze dva lidé ze sta využijí asistenční službu své pojišťovny a ušetří tak zbytečné výdaje.
Přehledně: Jaká jsou pravidla pro invalidní důchod 01. 05. 2019 20:01 - Novinky.cz - Dostat se do vážné zdravotní situace, která člověku znemožní vést běžný život a nedovolí mu pracovat, se může dostat kdokoliv. Většině lidí nabídne pomocnou ruku stát prostřednictvím invalidního důchodu. Má ale na něj nárok každý? A pokud mu bude přidělen, bude ho brát celý život? A když to jeho zdravotní stav dovolí, může při pobírání invalidního důchodu pracovat? Tyto, ale i další dotazy často řeší zaměstnanci okresních (v Praze Pražská, v Brně Městská) správ sociálního zabezpečení (OSSZ) či call centra ČSSZ.
Finanční poradna: Jak se bránit nesprávně nastavené výši záloh za energie 09. 04. 2019 08:18 - Novinky.cz - Za elektřinu a plyn platí domácnosti zálohově, konečnou spotřebu jim pak dodavatelé energií jednou za rok vyúčtují a buď jim vrátí tzv. přeplatky, nebo naopak požadují uhradit tzv. nedoplatky. Výši záloh, respektive postup pro jejich určení udává zákon. Ovšem ne všichni dodavatelé ji stanoví správně.
Kdy musíte pronajímateli nahlásit spolubydlícího 07. 04. 2019 10:55 - Novinky.cz - Majitel bytu nemá právo zakazovat nájemci, aby v pronajatém bytě přijímal návštěvy. Na druhou stranu ale v určitých případech nájemce potřebuje pronajímatelův souhlas, pokud s ním v bytě bude bydlet další osoba. Ve spolupráci se spotřebitelskou organizací dTest přinášíme rady a tipy, jak například rozlišit, kdy se ještě jedná o návštěvu či už o osobu, která v nájemním bytě s nájemcem bydlí, či jaký počet osob bydlících v pronajatém bytě je ještě schůdný.
Změna dodavatele může skončit exekucí 29. 03. 2019 08:37 - Novinky.cz - Někteří lidé si při změně dodavatele energií neuvědomují nebo zapomínají, že musí uhradit i závazky, tedy doplatky či smluvní pokuty vyplývající z původní smlouvy. Pokud tak neučiní, může jim hrozit až exekuce. Počet dluhů domácností za energie se v roce 2018 zvýšil meziročně téměř o 50 procent. Nejde přitom o dluhy za průběžné zálohy, ale o nedoplatky za ukončené smlouvy. Za výrazným nárůstem těchto dluhů je podle odborníků to, že velký počet domácností měnil své dodavatele.
Pozůstalé straší dluhy zemřelých. Co s tím? 29. 03. 2019 08:33 - Novinky.cz - Přibývá dědiců, kteří mají strach z dluhů zemřelých. Neodmítnou-li dědictví jako celek nebo u notáře na začátku řízení neuplatní kouzelnou právní formuli, tzv. výhradu soupisu majetku, tak za dluhy mrtvého platí i svými penězi, jestliže na umoření nestačí to, co po sobě mrtvý nechal. To dříve nebývalo. Zavedl to až nový občanský zákoník.
Nekalé praktiky internetových prodejců a jak se jim bránit 27. 03. 2019 08:23 - Novinky.cz - Alespoň jednou si pořídila nějaké zboží v e-shopu naprostá většina Čechů. Ovšem s tím, jak stoupá počet nákupů, roste i počet stížností na nekalé praktiky některých e-shopů, se kterými se zákazníci obracejí na spotřebitelskou organizaci dTest. Problémy s internetovými obchody zaměstnávají právní poradce a poradkyně dTestu intenzivně už několik let, řeší jich přibližně 1460 měsíčně. Od roku 2011 jich bylo téměř 64 tisíc, v loňském roce pak více než 17,5 tisíce.
Hospodařit s penězi by se děti měly učit ještě před nástupem do školy 22. 03. 2019 08:24 - Novinky.cz - Finanční gramotnost by měla patřit k základnímu vzdělání stejně jako čtení, psaní, počty, nebo základy přírodních a společenských věd. Být finančně gramotný ale znamená mnohem víc než umět si spočítat jednoduchý úrok nebo si vytvářet několikaměsíční finanční rezervu pro případ ztráty zaměstnání. Součástí finanční gramotnosti jsou i disciplína nebo schopnost určit si priority. Základy by přitom měly být dětem vštěpovány ještě před nástupem do první třídy.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .