SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Tato oblast je realizována za spolupráce s Asociací občanských poraden

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Průvodce rodinnou mediací
Šišková Tatjána (ed.)
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211570.jpg Kniha, která je praktickým úvodem do problematiky rodinné mediace, předkládá zkušenost osmi českých a slovenských mediátorů. V rodinné mediaci nejde jen o rozvody a úpravu péče k dětem, ale i o vztahy mezi sourozenci nebo partnery, o problematiku dědictví, o témata spojená s domácím násilím a o další spory. Téma je ukázáno na velké řadě kazuistik. Pozornost je věnována jednotlivým fázím, postupům a technikám mediace: např. technice přeformulování stížnosti na potřebu nebo hledání způsobu, jak definovat předmět jednání a zajistit vzájemné porozumění. Jedna z kapitol přináší informace o právním rámci rodinné mediace. Nový občanský zákoník zavedl řadu změn a mediaci pokládá za alternativu rodinných soudních sporů. Popsána je také efektivní spolupráce mediátora s oddělením sociálně-právní ochrany dětí. V knize je věnována pozornost i etice v mediaci, jež nebyla v českých nebo slovenských publikacích doposud systematicky zpracována. Publikace tak přináší poznatky o různých těžkostech či dilematech, které může mediátor prožívat.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek? www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 55%
Ano, nemám zájem 2%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 6%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Přehledně: Vše, co potřebujete znát o záruční opravě 03. 10. 2017 13:42 - Novinky.cz - Podle zákona má každý, kdo reklamuje vadné zboží, primárně nárok na bezplatnou opravu. V následujícím přehledu přinášíme ve spolupráci se spotřebitelskou organizací dTest přehled rad a tipů, jak má záruční oprava vypadat, a co může člověk dělat, když není s nápravou spokojený.
Nenechte se nachytat aneb Na co si dát pozor při vyřizování půjčky on-line 05. 09. 2017 09:55 - Novinky.cz - Stále více lidí si vyřizuje půjčku přes internet. Ovšem spoléhat se na to, že dosáhnete na senzační úrok a další podmínky inzerované na internetu, se někdy nemusí vyplatit.Se sjednáním půjčky proto nespěchejte a rozhodně porovnejte více nabídek. Máte totiž 14 dní na rozmyšlenou.
Kdo vám uhradí škodu, která vás postihne v obchodě či v restauraci 16. 08. 2017 10:19 - Novinky.cz - Způsobí-li vám někdo škodu, měl by vám ji uhradit. Pokud se vám ale stane v obchodě či v restauraci, záleží na tom, kdo ji zavinil. Ne vždy je za ni zodpovědný provozovatel prodejny. Možná se vám už někdy stalo, že vám nepozorný číšník v restauraci polil šaty kávou, nebo jste v obchodě uklouzli na mokré podlaze či vám svou nepozorností způsobil újmu jiný zákazník.
Každý čtvrtý Čech už doplatil na půjčku příbuzným 16. 08. 2017 10:17 - Novinky.cz - Půjčky v rodině nejsou nic neobvyklého. Mnozí lidé, kteří potřebují dočasně finančně vypomoci, často zamíří právě za svými příbuznými. Tři čtvrtiny Čechů potvrdily, že už někdy někomu v rodině půjčily. Bohužel každý čtvrtý dotázaný má s vracením špatnou zkušenost.
Co dělat, když vám letní živly poškodí majetek 16. 08. 2017 10:13 - Novinky.cz - K létu patří bouřky, blesky, prudké lijáky či krupobití, v krajním případě i povodně a záplavy. Často majitelům nemovitostí způsobí škody na jejich majetku a ti pak musí řešit nesnáze v podobě zatopeného sklepu, poškozené střechy, zničených oken či zásahu domu bleskem. Napáchané škody se mohou pohybovat v řádech desítek tisíc až po milióny korun.
Vdovský či vdovecký důchod náleží na trvalo? Velký omyl 15. 08. 2017 14:48 - InternetPoradna - Ztráta manžela či manželky je velmi tíživou životní situací. Na sociální zabezpečení v případě úmrtí jednoho z manželů myslí zákon o důchodovém pojištění, který stanoví podmínky, za nichž má pozůstalý nárok na vdovský či vdovecký důchod. Avšak tyto tzv. pozůstalostní důchody jsou opředeny mnoha mýty. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto vyvrací ty nejčastější.
Přehledně: Jaká jsou pravidla pro výplatu sirotčího důchodu po ukončení studia 18. 07. 2017 14:14 - Novinky.cz - Nárok na sirotčí důchod máte, pokud studujete a pokud jste ještě nedosáhli věkové hranice 26 let. Jaká jsou pravidla pro jeho výplatu v jednotlivých etapách života sirotků, přinášíme ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) v následujícím přehledu.
Pomáháte agresivním či duševně nemocným lidem? Spoluodpovídáte za škodu 21. 06. 2017 22:11 - Měšec.cz - Pokud pečujete o malé děti nebo hlídáte nezletilce, jste povinni maximálně předvídat jakékoliv možné nebezpečí a zajistit, aby se dětem nic nestalo. Nestačí jen běžná míra opatrnosti, jinak odpovídáte za škodu. Rodiče si domluvili několikadenní hlídání svých 2 malých dětí (dcery a syna), které mělo proběhnout na chalupě. Nicméně paní, které byly děti svěřeny, s nimi byla doma ve svém domě. Zrovna v tu dobu u ní byl na návštěvě její vážně duševně nemocný syn, který ji (13. 6. 2012) po předchozí slovní rozepři nejdříve fyzicky napadl, udeřil ji do hlavy, kopal do ní a smýkal s ní po zemi a poté, co se dokázala vymanit a odvést svěřenou dívku do bezpečí, několika ranami dřevěnou tyčí do hlavy usmrtil jejího sourozence – pětiletého chlapce. Spouštěčem násilí byla právě přítomnost malých dětí v domě a jednání matky, která narušila jeho soukromí. Trestní stíhání pachatele bylo s ohledem na vážnost jeho onemocnění a z něj vyplývající nepříčetnost zastaveno, protože jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti byly v době činu zcela vymizelé.
Jak se „zbavit“ rizikového dědictví s dluhy? 21. 06. 2017 22:09 - Měšec.cz - Když vás bude notář kontaktovat se zprávou o dědictví, nemusí to znamenat jen radost ze snadno nabytého jmění. Dědí se totiž i dluhy. A pokud netoužíte dluhy zdědit a podílet se na jejich splácení, máme pro vás tip, jak se tomu vyhnout. Dědic nabytím dědictví vstupuje komplexně do majetkového postavení zůstavitele, a obecně tak odpovídá za všechny jeho dluhy. Pozůstalost, kterou nabývá, tvoří veškeré jmění, které zůstavitel zanechal v okamžiku své smrti, a na dědice tak přechází nejenom majetek, ale i dluhy zůstavitele.
Přehledně: Kdy vzniká nárok na vdovský či vdovecký důchod 31. 05. 2017 09:37 - Novinky.cz - Ztráta manžela či manželky je velmi tíživou životní situací. Na sociální zabezpečení v případě úmrtí jednoho z manželů myslí zákon o důchodovém pojištění, který stanoví podmínky, za nichž má pozůstalý nárok na vdovský či vdovecký důchod. Základní rada spočívá v tom, aby se pozůstalý obrátil na Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ), kde nejen získá potřebné informace, ale může i udělat konkrétní kroky ke zmírnění své nenadále zhoršené životní i ekonomické situace.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .