SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři Naši partneři Naši partneři Naši partneři

Tato oblast je realizována za spolupráce s Asociací občanských poraden

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Průvodce rodinnou mediací
Šišková Tatjána (ed.)
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211570.jpg Kniha, která je praktickým úvodem do problematiky rodinné mediace, předkládá zkušenost osmi českých a slovenských mediátorů. V rodinné mediaci nejde jen o rozvody a úpravu péče k dětem, ale i o vztahy mezi sourozenci nebo partnery, o problematiku dědictví, o témata spojená s domácím násilím a o další spory. Téma je ukázáno na velké řadě kazuistik. Pozornost je věnována jednotlivým fázím, postupům a technikám mediace: např. technice přeformulování stížnosti na potřebu nebo hledání způsobu, jak definovat předmět jednání a zajistit vzájemné porozumění. Jedna z kapitol přináší informace o právním rámci rodinné mediace. Nový občanský zákoník zavedl řadu změn a mediaci pokládá za alternativu rodinných soudních sporů. Popsána je také efektivní spolupráce mediátora s oddělením sociálně-právní ochrany dětí. V knize je věnována pozornost i etice v mediaci, jež nebyla v českých nebo slovenských publikacích doposud systematicky zpracována. Publikace tak přináší poznatky o různých těžkostech či dilematech, které může mediátor prožívat.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek? www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 55%
Ano, nemám zájem 2%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 6%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Nejvíce neplatičů je mezi mladými ve věku 15 až 24 let 06. 03. 2017 09:19 - Novinky.cz - I když celkové zadlužení Čechů roste, stále více jich splácí své závazky včas a počet úvěrů v selhání rok od roku klesá. S alarmující výjimkou, a tou jsou mladí ve věku od patnácti do čtyřiadvaceti let. U nich dluhy po splatnosti za poslední dva roky rapidně vzrostly. Týká se to bezmála čtvrtiny z nich.
Přehledně: Seznamte se s nejčastějšími fígly některých poskytovatelů půjček 05. 12. 2016 10:03 - Novinky.cz - Víc jak milión Čechů řeší nedostatek financí na nákup dárků pomocí spotřebitelských půjček. Mnozí pak ve stresu snadno sednou na lep některým poskytovatelům půjček, kteří na potenciální klienty zkouší různé triky a fígle ve snaze nalákat je na své úvěrové produkty.
Rozdíl mezi smlouvou o dílo a kupní smlouvou poznáte při řešení reklamací 11. 11. 2016 08:44 - Novinky.cz - Pokud si chcete nechat něco vyrobit, upravit, opravit či přestavět, sepíšete s dodavatelem smlouvu o dílo. Ta má oproti kupní smlouvě specifickou, právní úpravu. Málokdo ji ale zná. Rozdíl mezi oběma typy smluv pak poznáte ve chvíli, kdy se něco nepovede a dojde k reklamaci.
Finanční poradna: Jak postupovat, když chcete vrátit darovanou nemovitost 11. 11. 2016 08:41 - Novinky.cz - Mnozí starší lidé na své blízké, především děti či vnoučata, formou daru převádějí své nemovitosti. Postup je velmi jednoduchý, stačí sepsat darovací smlouvu a návrh na vklad do katastru nemovitostí. Nový občanský zákoník zároveň umožňuje, aby dárce v určitých případech požadoval vrácení daru. Právníci však upozorňují, že odvolání daru není jednoduché.
Úvěr už jen tomu, kdo má na splácení. Dlužník jinak nebude platit úroky 04. 07. 2016 12:27 - Novinky.cz - Banky a úvěrové firmy si s největší pravděpodobností budou už brzy muset dávat větší pozor na to, jak prověřují zájemce o půjčky. Vládní návrh zákona o spotřebitelském úvěru, který 3. června schválila Sněmovna a nyní jej projedná Senát, totiž obsahuje také povinnost poskytovatele úvěru podrobně zkoumat schopnost spotřebitele splácet úvěr, a to porovnáním jeho příjmů a výdajů i podle dalších kritérií.
Kvůli dovolené se Češi zadluží i na několik let. Půjčují si od příbuzných a nepl 04. 07. 2016 12:26 - Novinky.cz - Češi plánují v letošním roce za dovolenou utratit v průměru 17 tisíc korun. Mnozí ale nejsou schopni ji zaplatit z vlastních zdrojů. O půjčce na ni uvažuje každý čtvrtý obyvatel Česka. Vedle půjček od bank si lidé nejčastěji půjčují od známých. Během letních měsíců se také prodlužuje doba splatnosti faktur.
Lidé po příbuzných dědí i dluhy, o kterých nevědí. Pak je zruinují 04. 07. 2016 11:33 - Novinky.cz - Lidé dědí po svých zemřelých příbuzných čím dál tím častěji obří dluhy, o nichž neměli šanci vědět, a které je poté zruinují. Během dědického řízení lze sice dědictví odmítnout jako celek, jenže mnohdy všechny závazky nevyplavou včas. A co hůře, dluhy po zemřelých mohou nově spolykat celý vlastní majetek dědice, nikoliv jen hodnotu samotného dědictví.
Dluhy partner zjistí často až při exekuci 24. 05. 2016 14:19 - Novinky.cz - Kdo vlastně s námi žije ve společném bytě, se občas dozvíme, až když nám na dveře zaklepe nemanželský syn či exekutor s příkazem k zabavení majetku. Před svatbou, ale ani po ní nemáme moc šancí zjistit, že náš protějšek trpí nějakou závažnou chorobou či j
Finanční poradna: Nenechte se nachytat statisícovou výhrou za nákup zboží 20. 05. 2016 11:59 - Novinky.cz - Stalo se vám, že jste v poštovní schránce našli objemnou obálku, která překvapivě oznamovala vaši nominaci na statisícovou výhru? Vypadá to, že si stačí jen objednat zboží z přiloženého katalogu a výhra je vaše. Nenechte se však nachytat. Nejspíše se jedn
Pozor na platby předem na internetu, může jít o podvod 20. 05. 2016 11:58 - Novinky.cz - Přes internet dnes nakupují milióny Čechů. Za vybrané zboží většinou platí hotově či kartou při dodání. Pokud nakupujete na některém z méně známých internetových bazarů, může se stát, že vás prodávající požádá o platbu předem.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .