SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Tato oblast je realizována za spolupráce s Asociací občanských poraden

Reklama

Logo OS

Navštivte naši poradnu v OLOMOUCI:
Poradna pro osoby se zdravotním znevýhodněním
Tel. 587 406 126, 774 724 877, olomouc(a)iporadna.cz
Skype: poradna.pro.ozz

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Průvodce rodinnou mediací
Šišková Tatjána (ed.)
http://obchod.portal.cz/userdata/images/hires/9788026211570.jpg Kniha, která je praktickým úvodem do problematiky rodinné mediace, předkládá zkušenost osmi českých a slovenských mediátorů. V rodinné mediaci nejde jen o rozvody a úpravu péče k dětem, ale i o vztahy mezi sourozenci nebo partnery, o problematiku dědictví, o témata spojená s domácím násilím a o další spory. Téma je ukázáno na velké řadě kazuistik. Pozornost je věnována jednotlivým fázím, postupům a technikám mediace: např. technice přeformulování stížnosti na potřebu nebo hledání způsobu, jak definovat předmět jednání a zajistit vzájemné porozumění. Jedna z kapitol přináší informace o právním rámci rodinné mediace. Nový občanský zákoník zavedl řadu změn a mediaci pokládá za alternativu rodinných soudních sporů. Popsána je také efektivní spolupráce mediátora s oddělením sociálně-právní ochrany dětí. V knize je věnována pozornost i etice v mediaci, jež nebyla v českých nebo slovenských publikacích doposud systematicky zpracována. Publikace tak přináší poznatky o různých těžkostech či dilematech, které může mediátor prožívat.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek? www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 55%
Ano, nemám zájem 2%
Ne, ale přihlásím se 38%
Ne, nemám zájem 6%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Příjem z prodeje nemovitosti se někdy danit nemusí 25. 02. 2018 16:06 - Novinky.cz - Pokud prodáte byt, dům či jinou nemovitost, musíte získaný příjem zdanit. Podléhá totiž dani z příjmu. Ovšem jsou i případy, kdy budete od této povinnosti osvobozeni. Zákon o daních z příjmů definuje několik případů, kdy se placení daně z prodeje své nemovitosti, která není součástí obchodního majetku, můžete vyhnout.
Čeští školáci neumí s penězi hospodařit, každý druhý už má zkušenost s dluhy 25. 02. 2018 16:03 - Novinky.cz - Naprostá většina starších dětí dostává od rodičů či prarodičů peníze. Ovšem mnozí z nich s nimi nedokáží vyjít a musí si půjčit. Někteří dokonce opakovaně. O půjčku pak děti nejčastěji požádají své kamarády. Prakticky každý školák druhého stupně a jeho vrstevník z víceletého gymnázia disponuje nějakou finanční částkou, kterou mu přispívají rodiče či babička s dědečkem. Děti dostávají peníze k narozeninám či Vánocům, ale také jako odměnu za dobré výsledky ve škole či pomoc s domácími pracemi. Mnohým přispějí rodiče, když je děti o peníze požádají.
Kdy lze ukončit nájem na dobu určitou 16. 02. 2018 09:03 - Novinky.cz - Nájem bytu na dobu určitou může být výhodný jak pro pronajímatele, tak pro nájemce. Někdy však může nastat situace, kdy jeden z nich chce smlouvu ukončit před uplynutím sjednané doby. FOTO: Profimedia.cz Včera 20:11 Za jakých podmínek je to možné, radí vedoucí právního oddělení dTestu Lukáš Zelený.
Manželská smlouva už není projev nedůvěry. Lidé se častěji chrání před dluhy 06. 02. 2018 17:42 - Novinky.cz - Manželskou smlouvu si v loňském roce uzavřelo u notáře více než deset tisíc párů. V posledních letech počet lidí, kteří se rozhodnou před partnerem ochránit svůj majetek, roste. Uzavřít smlouvu není nutné jen před sňatkem, zákon umožňuje její sjednání i během manželství.
Hrozba pro seniory: Darovat nemovitost dětem se nemusí vyplatit 31. 01. 2018 11:17 - Novinky.cz - Aby nedošlo ke složitému dědickému řízení, darují často senioři nemovitý majetek dětem či vnukům již za svého života. Domy, byty, pole či zahrady se tak ocitají v cizích rukou, ačkoli jejich dosavadní majitelé je nadále užívají. Podle sociálních pracovníků a advokátů si ale senioři obvykle neuvědomují, že v momentě darování nad majetkem ztrácejí jakoukoliv kontrolu.
Nemocenské pojištění letos doprovází řada změn 08. 01. 2018 11:06 - Novinky.cz - Rok 2018 přinese řadu změn v oblasti nemocenského pojištění. Některé z nich začaly platit už od 1. ledna, jiné až v jeho průběhu. Týká se to hlavně účinnosti nových dávek, například o otcovskou dovolenou budou moci lidé požádat nejdříve od 1. února, o dlouhodobé ošetřovné až od 1. června.
Důchodový věk mají, penzi od státu nedostanou. Šok pro řadu Čechů 05. 01. 2018 14:41 - InternetPoradna - Kdo se letos rozhodne odejít do penze, může zjistit, že nedostane zatím ani korunu. Do této situace se již dostalo mnoho žadatelů i v předchozích letech. Proč? Protože se domnívali, že pro nárok na důchod stačí 25 let pojištění. Jde o častý omyl, na který doplácí řada žadatelů o státní penzi.
Dlužníkům zůstane více peněz. Roste částka, na kterou exekutor nemůže 04. 01. 2018 09:29 - Měšec.cz - Nezabavitelné minimum pro rok 2018 vzrostlo o zhruba jedno procento na 6225,33 Kč. Tato částka nemá význam jen u nucených exekučních srážek ze mzdy, ale i u dobrovolných srážek prováděných na základě dohody o srážkách ze mzdy. Ta se uzavírá mezi dlužníkem a věřitelem, který si včas zajistil dlužníkovu platební morálku, aby se peněz nemusel složitě domáhat prostřednictvím exekuce. Zaměstnanec je pak chráněn stejně jako při nucených srážkách exekučních.
Od ledna platí přísnější podmínky pro získání příspěvku na bydlení 03. 01. 2018 09:49 - Novinky.cz - Lidé s nízkými příjmy, kteří splňují nárok na pobírání příspěvku na bydlení, musí od ledna počítat s přísnějšími podmínkami pro jeho přidělení. Týkají se změny způsobu dokládání nákladů na bydlení. Stát rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy prostřednictvím příspěvku na bydlení přispívá na krytí jejich nákladů na bydlení.
Finanční poradna: Jak si poradit s reklamací či výměnou zboží 31. 12. 2017 16:12 - Novinky.cz - Vánoce a nevhodné či vadné dárky patří bohužel k sobě. Naštěstí mnoho obchodů zákazníkům nabízí možnost výměny nebo přímo vrácení zboží, které se obdarovanému úplně netrefilo do vkusu. V tom případě je ale nutné mít na paměti, že vrácení nebo výměna zboží nejsou klasické reklamace a mohou s nimi být spojené různé podmínky.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .