SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři
28. 01. 2019 14:27 - ivro
rodinné právo: informace
Nejdříve uvádím že nejde o majetkové spory či dědictví. Několik let žijeme s partnerem v nesezdaném soužití.Vím že právní řád v CZ nepoužívá pojem "druh a družka". Cestujeme do země blízkého východu kde může být poněkud problém ubytování pro nemanžele. Také cestovní pojištění mého partnera zahrnuje to že je poskytnuto i pro duha/družku, tedy v podstatě i pro mne. Neradi bychom na cestě měli případné problémy, protože v pasech není uvedeno (naše společné) bydliště. Je možné získat nějaké potvrzení/naše prohlášení dokazující společné soužití/společnou domácnost a pokud ano, tak kde? Děkuji.

01.03.2019 13:02: Vlčková Helena
Dobrý den,

jsme rádi že se obracíte se svým dotazem na naši poradnu. Bohužel nemáme odborníka, který by se zabýval tématem z Vašeho dotazu.
Můžete se obrátit na Sdružení pro integraci a migraci, kde by Vám na Vaše dotazy mohli odpovědět nebo budou vědět kam a nebo na koho se obrátit.
Kontakty naleznete zde: https://www.migrace.com/cs/organizace/o-nas

S pozdravem Vlčková Helena
z.s.InternetPoradna.cz

Doplnění odpovědi.
Po konzultaci s kolegou L. Novosadem, přidávám doplňující informaci:
I nesezdaní mohou mít společné příjmení, stačí se domluvit na matrice. Když má pár společné příjmení, nikoho nenapadne zjišťovat, zda jsou sezdaní. Navíc v novém OP je možné kolonku rodinný stav nechat nevyplněnou.

tisková verze dotazu

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .