SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Přehled článků v tématu

Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat) pic/article/thumb/26974.jpg 16. 04. 2013 16:21 - Sdružení pro integraci a migraci - „Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace...Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz.
Zahraniční zaměstnanci na trhu práce - pracovní úrazy, nemoci z povolání a diskr 06. 11. 2012 17:37 - Sdružení pro integraci a migraci - K prvnímu říjnu 2012 zahájilo Sdružení pro integraci a migraci, ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům a Multikulturním centrem Praha projekt na podporu zahraničních zaměstnanců na českém trhu práce. Projekt je zaměřený na otevření veřejné debaty a řešení tabuizovaného tématu bezpečnosti práce cizinců (pracovních úrazů, nemocí z povolání) a na otázku posílení rovných práv cizinců a cizinek na trhu práce, za pomoci rozvoje mezinárodní spolupráce v této oblasti prostřednictvím tematické sítě.
Rovné šance na prahu českých domácností pic/article/thumb/25657.jpg 06. 11. 2012 16:29 - Sdružení pro integraci a migraci - Pomocnice v domácnosti, které vyžehlí, nakoupí a uvaří, chůvy na hlídání dětí, které umí perfektně anglicky nebo uklízečky, které docházejí několikrát týdně přímo do domu – anebo vše v jedné osobě. Poslední dobou se ani v českých domácnostech nejedná o nic neobvyklého. Na našem trhu operují i specializované agentury, které nabízejí chůvy z Filipín nebo uklízečky z Ukrajiny. Tato specifická skupina žen migrantek, které pracují v českých domácnostech, je však zároveň jednou z nejzranitelnějších. Právě tomuto aktuálnímu tématu se proto věnuje projekt „Rovné šance na prahu českých domácností“, na kterém od července pracují Sdružení pro migraci a integraci (SIMI), společnost Člověk v tísni, reklamní agentura Ogilvy&Mather a Národohospodářský ústav AV ČR.
Pozvánka na večer o Ukrajině – Dejme šanci (i)migrantům pic/article/thumb/25310.jpg 06. 11. 2012 16:28 - Sdružení pro integraci a migraci - SIMI (Sdružení pro integraci a migraci) Vás srdečně zve na večer věnovaný Ukrajině. Dne 15. 5. od 17,00 budete mít možnost poznat tuto zemi prostřednictvím Yulii Sedeshové, která si pro Vás připravila vyprávění o historii, kultuře a zajímavostech Ukrajiny. S touto zemí se budete moci seznámit také prostřednictvím ochutnávky místních pokrmů, ukázky tradičních krojů a poslechu hudby.
Každý klient přichází do pobytového střediska se svým osobním příběhem 10. 08. 2010 17:06 - Sociální práce / Sociálna práca - Z pohledu zainteresovaného člověka přibližuje Bc. Lidija Pilat, sociální pracovnice Pobytového střediska Zastávka u Brna, jaká jsou specifika a náplň práce s uprchlíky, kteří v naší zemi z nejrůznějších důvodů hledají azyl. Jak říká, je to činnost velmi nepředvídatelná a rozsáhlá, která je založena především na zvyšování informovanosti klientů. Ti přicházejí do České republiky se zkreslenými představami o „zemi zaslíbené“. Realita je však často velmi odlišná.
Dokážeme pomoci Romům vymanit se ze sociálního vyloučení? 10. 08. 2010 17:05 - Sociální práce / Sociálna práca - Migrace Romů ze Slovenska do Čech v různých obdobích, jejich soužití s českou majoritou, sociální vyloučení a způsoby jeho řešení, o tom všem se dočtete v následujícím rozhovoru s PhDr. Imrichem Vašečkou, Ph.D., odborným asistentem na katedře sociální politiky a sociální práce Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. V současnosti realizuje výzkum politik sociální pomoci orientovaných na romskou populaci v rámci výzkumného záměru Marginalizované, menšinové a etnické skupiny. Soustřeďuje se na problematiku menšin, zejména v středoevropském kontextu, a na problematiku lokální sociální politiky. V letech 1999–2001 byl členem výzkumného týmu pro projekt Světové banky v SR Roma and Labor Market. V roce 2000 se stal koordinátorem projektu Prečo Rómovia migrujú zo Slovenska do krajín EÚ. Působí také jako expert Únie miest Slovenska a je ředitelem Stredoeurópskeho inštitútu v Bratislavě.
Mít kde žít – Pobytové středisko Zastávka u Brna 03. 05. 2010 17:35 - Sociální práce / Sociálna práca - V srpnu tohoto roku uplyne sedmnáct let let od zřízení pobytového střediska v Zastávce u Brna, které poskytuje přechodný domov uprchlíkům - lidem, kteří z vážných politických, náboženských či sociálních důvodů již nemohli déle setrvávat ve svých rodných zemích. Když v roce 1990 na území tehdejšího Československa vstoupili první žadatelé o azyl, bylo třeba zřídit zařízení, která jim poskytnou základní zázemí a pomoc. To v Zastávce patří k nejstarším z nich. Rozsáhlý areál bývalého výcvikového centra dnes poskytuje dočasné útočiště až dvě stě čtyřiceti lidem z různých koutů světa.
Etický kodex redaktora w.iporadna.cz 12. 01. 2009 16:18 - Svobodová Ivana, Mgr. - Etický kodex (EK) redaktora InternetPoradny.cz (IP) 1. Tento etický kodex se vztahuje na poskytování informačních a poradenských služeb na www.iporadna.cz redaktorem IP. Nedílným doplňkem EK je

Romea vyhlašuje 2. ročník literární ceny M. Hübschmannové

05. 10. 2007 21:19 - InternetPoradna - Romea vyhlašuje 2. ročník Literární ceny Mileny Hübschmannové Tak jako minulý rok i letos se mohou všichni, kdo rádi tvoří v romském jazyce, ucházet o Literární cenu Mileny Hübschmannové. Soutěž nesoucí jméno tragicky zesnulé české romistky a lingvistky vypsalo tak jako minulí rok poprvé občanské sdružení Romea.
Jste Romské národnosti, chcete pracovat a nevíte kde začít? 08. 03. 2007 14:29 - Svobodová Ivana, Mgr. - Jste z Olomouckého kraje, patříte mezi Romy a chcete pracovat? Obraťte se na uvedené organizace z letáčku, rádi Vám pomůžou. Pokud znáte někoho z naší cílové skupiny a myslíte si, že by měl o naše služby zájem, dejte mu prosím vědět. Pomůžete dobré věci.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .