SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

PORADNA PRO INTEGRACI POŘÁDÁ JUBILEJNÍ 15. ROČNÍK FESTIVALU BAREVNÁ PLANETA

InternetPoradna, 04. 09. 2014 12:33

Poradna pro integraci pořádá 15. ročník multikulturního festivalu Barevná planeta. Stejně jako v předchozích letech se odehraje přímo v centru Ústí nad Labem. Návštěvníkům nabídne nebývalou porci zábavy, hudby, rozličných světových gastronomií, chybět samozřejmě nebude ani spousta aktivit pro děti všech věkových kategorií.
Barevná planeta se uskuteční již 6. září v centru města Ústí nad Labem. Podstatná část programu se odehraje pod širým nebem, tradičně na Mírovém a Lidickém náměstí, živo bude i ve většině ústeckých klubů a festivalového ryku nebude ušetřeno ani ústecké Severočeské divadlo opery a baletu.

Mezi největší hvězdy festivalu se zcela jistě zařadí berlínští Rotfront, kapela složená v multikulturním Berlíně z emigrantů z celé Evropy. Kapela má pohyblivý počet členů, není výjimečné, že na pódiu stojí v jednu chvíli i 15 osob. Rotfront prezentují svébytný hudební styl – takzvaný emigrantský raggamuffin, v jejich tvorbě ale nalezneme i stopy hip hopu, rocku a punku. Frontman kapely Yuriy vzkazuje návštěvníkům Barevné planety: „Jsme nadšení, že se vracíme do České republiky, bude to párty!“. Rotfront patří mezi velké hvězdy, mají za sebou například účast na jednom z největších festivalů na světě Sziget, pořadatelé Barevné planety dodávají, že účast Rotfront je možná jenom díky velmi vstřícnému přístupu kapely, která sdílí podobné hodnoty, jako organizátoři ústeckého festivalu.
Dalším zvučným jménem je i Shahab Tolouie, v jehož tvorbě se snoubí to nejlepší z tradiční perské tvorby a španělského flamenca. Jeho vystoupení tradičně patří k vrcholům všech akcí, kde se tento iránský kytarista a zpěvák objeví. Na Barevné planetě navíc vystoupí ve zcela nové sestavě s Habibem Boushehrim, se kterým v současné době pracuje na novém albu.

V rámci bilancování se na letošní Barevné planetě objeví hned několik významných jmen z minulých ročníků festivalu. Po 7 letech se vrací polská ska-punková legenda Leniwiec, která zaručeně rozhýbe i ty nejtopornější jedince. Opět se vrací romská formace Terne Čhave se svým rom´n´rollem a těšit se můžete také na české hvězdy reggae a ska a zároveň držitele žánrového Anděla za rok 2010 Pub Animals.

Barevná planeta rozhodně není jen o hudbě. Na Lidickém náměstí vznikne velká etnická tržnice, kde ochutnáte pokrmy z více než 30 zemí, nově také z Iráku a Pobřeží slonoviny. Odnést si můžete i různé suvenýry z druhého konce světa.
Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které budou v atriu připraveny aktivity zajištěné Domem dětí a mládeže, skautským oddílem Vlaštovky, ZŠ Anežky České a pracovníky pořádající organizace. Vedle zábavných atrakcí typu skákací hrad a kolotoč si děti budou moci vyzkoušet například bollywoodský tanec, naučit se salsu nebo si zabubnovat s africkým bubeníkem. Od 15 hodin mohou zdarma navštívit dětské představení Broučci v Severočeském divadle opery a baletu.

Barevná planeta se koná za podpory Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.
Kontakty a informace: PPI Ústí nad Labem kontaktní osoba: Jan Kubíček , tel: 603 856 375, e-mail: honza@barevnaplaneta.cz web: www.barevnaplaneta.cz, www.centrumcizincu.cz, www.icizinci.cz


tisková verze článku


Přidejte komentář:

přezdívka:
e-mail:
Pro ověření prosím vepište do políčka následující číslo číslicemi.
Příklad: stojedenáct = 111.
slovy: dvěstě devět
číslicemi:
 


Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .