SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Rok s pohádkami, hádankami a říkadlyy

Fošenbauerová, Eva/i>
Pracovní sešit obsahuje 12 pohádek a k nim několik pracovních listů. Každá pohádka je nejen opatřena omalovánkou s přidanými jednoduchými úkoly, ale i jinými činnostmi, úkoly a hrami vycházejícími z potřeb RVP. Tyto činnosti navazují na pohádkový příběh, hádanku či říkanku, jsou ale opatřeny vlastním pracovním listem s ilustrací. Pracovní sešit lze chápat jako komplexní zábavnou přípravu pro vstup dětí do ZŠ. Lze jej tedy využít jako ucelený soubor činností a aktivit pro děti v MŠ.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Jsou dostatečně hájena práva mentálně postižených ve společnosti?
Ano 8%
Spíše ano 4%
Nevím 2%
Spíše ne 17%
Ne 70%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Terapeutická zahrada v centru Vrchlabí propojí svět lidí s handicapem i bez něj 15. 04. 2021 09:35 - InternetPoradna.cz - Krkonošský deník.cz - Vrchlabí Diakonie ČCE středisko Světlo ve Vrchlabí pomáhá lidem s mentálním postižením a fyzickým handicapem, kteří si přejí zapojit se do běžného života a osamostatnit se tak, aby získali bydlení, práci a také přátele.
Lira pomáhá rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra 22. 03. 2021 11:33 - InternetPoradna.cz - Liberecký deník.cz - Narození a výchova malého dítěte jsou v každé rodině spojeny se spoustou radostí a plánů. Někdy se ale stane, že vývoj děťátka nepostupuje podle očekávání, objevují se u něho zvláštní projevy chování anebo nedává rodičům úsměvy a žvatláním najevo tolik potřebnou zpětnou vazbu na jejich láskyplnou péči.
Jak naučit dítě s poruchou autistického spektra chránit své soukromí 10. 02. 2021 10:32 - InternetPoradna.cz - Alfabet.cz - Když se řekne slovo „soukromí“ nejspíše se nám vybaví předměty a situace, které patří pouze nám nebo do našeho života, rozhodujeme o nich pouze my.
Lidé s postižením jsou často oběťmi násilí 11. 01. 2021 10:08 - InternetPoradna.cz - Radio Wave - „Lidé jako ty nemají chodit bez vodítek,“ vyslechl si nedávno muž s lehkou mentální retardací, když čekal na vlak. Jeho případ není ojedinělý, jak ukazuje výzkum organizace In IUSTITIA.
Kdy se stává opatrovníkem někdo z rodiny a kdy obec? 17. 12. 2020 09:52 - Měšec.cz - Máte v rodině nebo pečujete o někoho s mentálním postižením či s vážnou duševní chorobou? Jak může soud omezit jeho majetková a peněžní jednání?
Omezení gastronomie zasáhlo i postižené. Má špatný vliv na jejich psychiku 26. 11. 2020 11:55 - InternetPoradna.cz - Děčínský deník.cz - Koronavirová krize zasáhla také zdravotně nebo mentálně postižené. Především ty, kteří pracují v sociálních firmách zaměřujících se na gastronomii. Podle odborníků může mít současná krize dopad především na jejich psychiku, protože...
Stanovisko spolku DownSyndrom CZ k návrhu vyhlášky o inkluzi 07. 10. 2020 10:14 - InternetPoradna.cz - DownSyndrom.cz - Stanovisko Společnosti rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem, z.s. k návrhu na změny vyhlášky č. 27/2016 sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) a žáků nadaných.
Volná místa v chráněném bydlení pic/article/thumb/29511.gif 05. 02. 2016 15:25 - InternetPoradna.cz - Chráněné bydlení Domov Daliborka Prostějov nabízí volná místa klientům s mentálním postižením. Žádosti můžete podávat již nyní. Bližší informace naleznete v přiloženém dokumentu.
Už vím! Srozumitelně o duši a těle pro ženy s mentálním postižením 13. 08. 2015 09:40 - Dobromysl.cz - Ženy s mentálním postižením mají jen velmi omezený přístup k informacím týkajících se nejen jejich těla, partnerských vztahů či sexuality, ale i nedostatek informací o tom, kam se obrátit o pomoc v případě porušování práv nebo v případě, že se cítí ohroženy.
Aspergerův syndrom odmala 11. 08. 2015 14:23 - Dobromysl.cz - Už jako malinkému prckovi mi diagnostikovali Aspergerův syndrom. Všichni si nade mnou lámali hlavu a rodiče mě doma jenom provokovali. Nádavky typu „sousedi maj lepší děti“ jsem ale ignorovala a snažila se žít dál. Nastupovala jsem do mateřské školky, když jsem začala mít období „Aspíckých“ projevů. Pamatuji si, že první den jsem se držela rámu dveří ve školce a křičela, že do školky jít nechci.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .