SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

DEJTE S NÁMI INFORMACÍM SMYSL
>
Můžete nás podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS IP na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, o.s. InternetPoradna.cz obdrží 28,50 Kč. Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK IP na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců.¨

NAŠE ANKETA

Jsou dostatečně hájena práva mentálně postižených ve společnosti?
Ano 8%
Spíše ano 4%
Nevím 2%
Spíše ne 17%
Ne 69%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Volná místa v chráněném bydlení pic/article/thumb/29511.gif 05. 02. 2016 15:25 - InternetPoradna - Chráněné bydlení Domov Daliborka Prostějov nabízí volná místa klientům s mentálním postižením. Žádosti můžete podávat již nyní. Bližší informace naleznete v přiloženém dokumentu.
Už vím! Srozumitelně o duši a těle pro ženy s mentálním postižením 13. 08. 2015 09:40 - Dobromysl.cz - Ženy s mentálním postižením mají jen velmi omezený přístup k informacím týkajících se nejen jejich těla, partnerských vztahů či sexuality, ale i nedostatek informací o tom, kam se obrátit o pomoc v případě porušování práv nebo v případě, že se cítí ohroženy.
Aspergerův syndrom odmala 11. 08. 2015 14:23 - Dobromysl.cz - Už jako malinkému prckovi mi diagnostikovali Aspergerův syndrom. Všichni si nade mnou lámali hlavu a rodiče mě doma jenom provokovali. Nádavky typu „sousedi maj lepší děti“ jsem ale ignorovala a snažila se žít dál. Nastupovala jsem do mateřské školky, když jsem začala mít období „Aspíckých“ projevů. Pamatuji si, že první den jsem se držela rámu dveří ve školce a křičela, že do školky jít nechci.
Otevřený dopis ministru školství k problematice aktivačních center 09. 03. 2015 08:53 - Helpnet.cz - Požadavek na legislativní a ekonomické zabezpečení aktivačních center při základních školách speciálních pro vzdělávání žáků se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, postižením více vadami a autismem v rámci jejich celoživotního učení. To je obsah petice, která byla zveřejněna zároveň formou otevřeného dopisu ministru školství, mládeže a tělovýchovy Marcelu Chládkovi.
Čeští vědci odhalili včasnou diagnostiku Alzheimerovy choroby 05. 11. 2014 13:13 - Novinky.cz - Českým vědcům se podařilo odhalit možný způsob včasné diagnózy Alzheimerovy choroby. Zjistili, že v některých oblastech mozku pacientů se ve zvýšené míře vyskytují protilátky, které jsou pro tento typ demence specifické.
Alzheimer je vlastně otrava hliníkem, který je všude, tvrdí britský expert pic/article/thumb/28976.jpg 16. 10. 2014 11:12 - Novinky.cz - Hromadění hliníku v lidském těle může vyvolat Alzheimerovu nemoc, která ničí lidský mozek. S touto hypotézou vystoupil uznávaný britský expert Christopher Exley z Keele University v časopise Frotiers in Neurology. Zároveň vznesl požadavek, aby byly provedeny testy, které jeho hypotézu potvrdí, nebo vyvrátí.
Společné ruce 29. 07. 2014 10:37 - Dobromysl.cz - Ruce. Ten dokonalý nástroj přírody. Rukou můžu pohladit či uhodit. Rukou můžu tvořit či ničit. Rukou můžu přivítat či odmítnout. Rukou můžu... Často se zamýšlím nad tím, jak to je s rukou mojí a rukama lidí, kteří nedostali do vínku Downův syndrom. Na jednu z mých častých otázek jsem dostal odpověď v mém rodném městě Hlinsku. Rád se do tohoto města vracím. Do města, kde jsem byl přijímán i odmítán. Kde má spoustu přátel, ale naštěstí ne nepřátel. Město, které ovlivňovala a stále ovlivňuje moji literární a výtvarnou tvorbu.
Strukturované učení (autismus) 25. 07. 2014 12:45 - Dobromysl.cz - Neexistuje žádný podrobný postup nebo návod na výchovu a vzdělávání dítěte s autismem, ale mezi nejefektivnější metody se jednoznačně řadí STRUKTUROVANÉ UČENÍ. Tato metoda je postavena na teorii učení a chování a jejím cílem je snížení nedostatků a posilování silných stránek dítěte s poruchou autistického spektra (PAS). Strukturované učení respektuje individualitu, zvláštnosti v chování, vývojovou úroveň i mentální úroveň každého dítěte.
Za autismus dětí mohou pesticidy, prokázala studie pic/article/thumb/28766.jpg 22. 07. 2014 15:32 - Novinky.cz - Vliv pesticidů během těhotenství zvyšuje riziko autismu. Ukazují to výsledky výzkumu vědců z univerzity v Kalifornii, které byly zveřejněny v časopise Perspectives. Vědci ve studii sledovali vztah pesticidů a diagnózy autismu a dalšího vývojového opoždění u dětí. Porovnali místa bydlení tisícovky matek, kterým se narodily handicapované děti, s mapami, které ukazují používání pesticidů v Kalifornii.
Alzheimerově nemoci lze předejít správnou životosprávou i myšlením pic/article/thumb/28746.jpg 16. 07. 2014 09:53 - Novinky.cz - I Alzheimerově chorobě lze ve třetině případů předejít správnou životosprávou a vyšší úrovní vzdělání. Podle vědců z cambridgeské univerzity stačí jen málo: dostatek pohybu, nekouřit, vyvarovat se depresí a hlavně myslet.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .