SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Máme velkou radost, že nás i letos Rožnov pod Radhoštěm - město přizvalo ke spolupráci při tradičním Jarmarku neziskových organizací v sociální oblasti. Jako obvykle se tam potkáte s kolegyněmi z iPoradny Katkou a Helou, které už se moc těší jak na pohodovou atmosféru, která na této akci vládne, tak samozřejmě na Vás...! Letos Vás čeká i něco nového a zajímavého pro Vaše mozkové závity... :-) Tak co říkáte, stavíte se? ;-) Už ve středu 4. září 2019 Vás od 12 hodin čekáme na rožnovském náměstí...

NAŠE ANKETA

Jsou dostatečně hájena práva mentálně postižených ve společnosti?
Ano 8%
Spíše ano 4%
Nevím 2%
Spíše ne 17%
Ne 70%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Omezení gastronomie zasáhlo i postižené. Má špatný vliv na jejich psychiku 26. 11. 2020 11:55 - InternetPoradna.cz - Děčínský deník.cz - Koronavirová krize zasáhla také zdravotně nebo mentálně postižené. Především ty, kteří pracují v sociálních firmách zaměřujících se na gastronomii. Podle odborníků může mít současná krize dopad především na jejich psychiku, protože...
Stanovisko spolku DownSyndrom CZ k návrhu vyhlášky o inkluzi 07. 10. 2020 10:14 - InternetPoradna.cz - DownSyndrom.cz - Stanovisko Společnosti rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem, z.s. k návrhu na změny vyhlášky č. 27/2016 sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) a žáků nadaných.
Volná místa v chráněném bydlení pic/article/thumb/29511.gif 05. 02. 2016 15:25 - InternetPoradna.cz - Chráněné bydlení Domov Daliborka Prostějov nabízí volná místa klientům s mentálním postižením. Žádosti můžete podávat již nyní. Bližší informace naleznete v přiloženém dokumentu.
Už vím! Srozumitelně o duši a těle pro ženy s mentálním postižením 13. 08. 2015 09:40 - Dobromysl.cz - Ženy s mentálním postižením mají jen velmi omezený přístup k informacím týkajících se nejen jejich těla, partnerských vztahů či sexuality, ale i nedostatek informací o tom, kam se obrátit o pomoc v případě porušování práv nebo v případě, že se cítí ohroženy.
Aspergerův syndrom odmala 11. 08. 2015 14:23 - Dobromysl.cz - Už jako malinkému prckovi mi diagnostikovali Aspergerův syndrom. Všichni si nade mnou lámali hlavu a rodiče mě doma jenom provokovali. Nádavky typu „sousedi maj lepší děti“ jsem ale ignorovala a snažila se žít dál. Nastupovala jsem do mateřské školky, když jsem začala mít období „Aspíckých“ projevů. Pamatuji si, že první den jsem se držela rámu dveří ve školce a křičela, že do školky jít nechci.
Otevřený dopis ministru školství k problematice aktivačních center 09. 03. 2015 08:53 - Helpnet.cz - Požadavek na legislativní a ekonomické zabezpečení aktivačních center při základních školách speciálních pro vzdělávání žáků se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, postižením více vadami a autismem v rámci jejich celoživotního učení. To je obsah petice, která byla zveřejněna zároveň formou otevřeného dopisu ministru školství, mládeže a tělovýchovy Marcelu Chládkovi.
Čeští vědci odhalili včasnou diagnostiku Alzheimerovy choroby 05. 11. 2014 13:13 - Novinky.cz - Českým vědcům se podařilo odhalit možný způsob včasné diagnózy Alzheimerovy choroby. Zjistili, že v některých oblastech mozku pacientů se ve zvýšené míře vyskytují protilátky, které jsou pro tento typ demence specifické.
Alzheimer je vlastně otrava hliníkem, který je všude, tvrdí britský expert pic/article/thumb/28976.jpg 16. 10. 2014 11:12 - Novinky.cz - Hromadění hliníku v lidském těle může vyvolat Alzheimerovu nemoc, která ničí lidský mozek. S touto hypotézou vystoupil uznávaný britský expert Christopher Exley z Keele University v časopise Frotiers in Neurology. Zároveň vznesl požadavek, aby byly provedeny testy, které jeho hypotézu potvrdí, nebo vyvrátí.
Společné ruce 29. 07. 2014 10:37 - Dobromysl.cz - Ruce. Ten dokonalý nástroj přírody. Rukou můžu pohladit či uhodit. Rukou můžu tvořit či ničit. Rukou můžu přivítat či odmítnout. Rukou můžu... Často se zamýšlím nad tím, jak to je s rukou mojí a rukama lidí, kteří nedostali do vínku Downův syndrom. Na jednu z mých častých otázek jsem dostal odpověď v mém rodném městě Hlinsku. Rád se do tohoto města vracím. Do města, kde jsem byl přijímán i odmítán. Kde má spoustu přátel, ale naštěstí ne nepřátel. Město, které ovlivňovala a stále ovlivňuje moji literární a výtvarnou tvorbu.
Strukturované učení (autismus) 25. 07. 2014 12:45 - Dobromysl.cz - Neexistuje žádný podrobný postup nebo návod na výchovu a vzdělávání dítěte s autismem, ale mezi nejefektivnější metody se jednoznačně řadí STRUKTUROVANÉ UČENÍ. Tato metoda je postavena na teorii učení a chování a jejím cílem je snížení nedostatků a posilování silných stránek dítěte s poruchou autistického spektra (PAS). Strukturované učení respektuje individualitu, zvláštnosti v chování, vývojovou úroveň i mentální úroveň každého dítěte.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .