SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

DEJTE S NÁMI INFORMACÍM SMYSL
>
Můžete nás podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS IP na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, o.s. InternetPoradna.cz obdrží 28,50 Kč. Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat SMS ve tvaru DMS ROK IP na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.

Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců.¨

NAŠE ANKETA

Víte o možnosti dostávat novinky z těchto stránek?www.iporadna.cz/prihlasittydenik
Ano, novinky již dostávám 29%
Ano, nemám zájem 4%
Ne, ale přihlásím se 46%
Ne, nemám zájem 21%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

"Zpřístupnění olomouckých památek zrakově pic/article/thumb/21915.jpg 14. 05. 2010 13:52 - InternetPoradna - V dubnu 2010 byl schválen a zahájen projekt "Zpřístupnění olomouckých památek zrakově postiženým". Cílem tohoto projektu je zpřístupnit významné památkové objekty historického centra Olomouce specifickými formami osobám s těžkým zrakovým postižením. Jedná se např. o olomouckou radnici a některé vytypované církevní stavby.
Milovat bližního svého není jen rozumná rada, ale příkaz... pic/article/thumb/21689.jpg 13. 04. 2010 22:47 - Sociální práce / Sociálna práca - František Lízna, katolický kněz a člen jezuitského řádu, se věnuje desítky let cílovým skupinám sociálních pracovníků, především Romům, vězňům a bezdomovcům. Narodil se roku 1941 v Jevíčku, před čtyřiceti lety vstoupil k jezuitům, v roce 1974 byl vysvěcen na kněze, ale do roku 1989 nedostal státní souhlas. Vystřídal řadu manuálních zaměstnání, čtyřikrát se ocitl z politických důvodů ve vězení. Je signatářem Charty 77, držitelem Ceny Františka Kriegla za obětavou práci s odsouzenými a řádu TGM za vynikající zásluhy o demokracii a lidská práva. Od roku 1995 působí ve farnosti Vyšehorky poblíž věznice Mírov.
Mnoho stoupenců Buddhovy nauky působí v sociální oblasti 13. 04. 2010 22:40 - Sociální práce / Sociálna práca - I v buddhistické kultuře existují sociálně-charitativní organizace, které se starají o staré lidi či sirotky. Tradiční hodnoty buddhistické kultury v podobě soucitu se všemi bytostmi, milující laskavosti a štědrosti však umožňují, že nedochází k vytěsňování smrti, stáří, fyzického či mentálního onemocnění jako v kultuře euroamerické. Tyto poznatky získal Mgr. Zdeněk Trávníček především při své jedenapůlroční expedici – terénním výzkumu mnišské a laické sanghy (společenství) na Srí Lance a v Barmě. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde je doktorským studentem v oboru religionistika, vyučuje předměty Buddhistická ikonografie, Theravádový buddhismus a Monastický život na Srí Lance.
Naše sekularizovaná společnost bez výhrad u křesťanů akceptuje pouze činy pic/article/thumb/21685.jpg 13. 04. 2010 22:36 - Sociální práce / Sociálna práca - Mezi největší a nejznámější křesťanské organizace patří bezesporu i Adra, mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi. Vznikla v USA před více než padesáti lety, dnes má zastoupení ve 125 zemích světa. V České republice začala Adra působit v roce 1992, nejprve jako nadace, jejímž úkolem bylo přerozdělovat finanční pomoc. Adra postupem času rozšířila svoji působnost a začala sama realizovat různé pomocné programy. Adru sice založila Církev adventistů sedmého dne, pomáhá však každému, kdo potřebuje pomoc, bez rozdílu rasy, pohlaví, vyznání nebo náboženského přesvědčení. Nejen křesťanský rozměr činnosti Adry přibližuje její výkonný ředitel Jan Bárta.
Knižní portál BiblioHelp nabízí terapii pohádkou 31. 03. 2010 08:31 - Helpnet.cz - O novou sekci knih s názvem Pohádkoterapie se rozšířil portál BiblioHelp. Tato kategorie knih nabízí tituly dětské literatury, zejména pohádky, jejichž obsah se snaží čtenářům přiblížit z terapeutického hlediska. Snad každé dítě je ve svém životě vystavováno problémům a situacím, se kterými si samo neumí poradit a které jej stresují, ať už se jedná o změnu bydliště, hledání nových přátel, sourozenecké spory, nemoc apod.
Přes 100 věřících v Rusku hospitalizováno po požití posvátné vody 04. 02. 2010 15:20 - Operátor/ka - Moskva - Nejméně 100 ruských pravoslavných věřících muselo být hospitalizováno ve východním Rusku poté, co při náboženském svátku minulý týden pili vodu považovanou za posvátnou. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na vyšetřovatele. Incident se stal minulý týden v sibiřském Irkutsku při svátku Zjevení Páně. Lidé na pozemku tamního kostela pili vodu ze studní. Mnoho věřících totiž považuje jakoukoli vodu požitou ten den za posvátnou. Do nemocnice pak muselo z prudkými bolestmi břicha 117 lidí, včetně 48 dětí. Zdravotní péči vyhledalo celkem 204 lidí.
pozvání- Dobročinná internetová aukce"Tibetské umění dětem" 13. 11. 2009 16:15 - InternetPoradna - Vážení přátelé dovolujeme si vás pozvat na první dobročinnou internetovou aukci s názvem "Tibetské umění dětem", která se bude konat od 23.11.do 2.12.2009 na adrese www.aukro.cz. Předmětem dražby budou tradiční rukodělné výrobky od Tibeťanů a krásné olejomalby a thanky studentů klasické tibetské malby z dětské exilové vesničky Tibetan Homes Foundation Mussoorie v Indii, které se nám vůbec poprvé podařilo přivést do České republiky. Mezi výrobky můžete objevit také některé rarity: staré tibetské knihy, ručně malované sošky a modlitební mlýnky a také stříbrné šperky.
Zázemí pro vozíčkáře při návštěvě papeže v Brně 26. 08. 2009 09:51 - Helpnet.cz - Organizační tým papežské bohoslužby počítá s účastí zhruba 200 vozíčkářů a odpovídajícího počtu doprovodných osob v tzv. VIP zóně. Zájemci se mohou registrovat do 31. srpna. Liga vozíčkářů v rámci návštěvy Svatého otce v Brně zjišťovala Podrobnosti ohledně bezbariérového zázemí pro vozíčkáře, dopravy na letiště a podobně v rámci návštěvy Svatého otce v Brně zjišťovala Liga vozíčkářů.
Vznikla společnost pro klinickou pastorační péči 16. 02. 2009 09:47 - Helpnet.cz - V Česku neexistuje pro nemocnice a další zdravotnická zařízení systém pastorační péče, jak je obvyklé v západních evropských zemích. Je to dluh, který máme vůči našim pacientům, kteří tak mají přístup k duchovním rozhovorům a dalším službám jen v některých nemocnicích,“ upozorňuje europoslankyně Zuzana Roithová, bývalá ministryně zdravotnictví a ředitelka Vinohradské nemocnice a také patronka nově vzniklé České společnosti pro klinickou pastorační péči v ČR.
"Církev vždy byla znamením pokroku," říká šéf internetových projektů pražského a 01. 08. 2008 10:25 - Měšec.cz - Jak zvýšit pravděpodobnost darů od donátorů a jak stávajícím dárcům usnadnit pravidelné příspěvky? Jak se chovají banky při spouštění nových projektů v oblasti platebních karet? O novinkách v placení na internetu jsme si povídali s Mgr. Josefem Ptáčkem z pražského arcibiskupství.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .