SLUCHOVÉ POSTIŽENÍ
TĚLESNÉ POSTIŽENÍ
MENTÁLNÍ POSTIŽENÍ
DROGY A ZÁVISLOSTI
OBČANSKÉ PORADENSTVÍ
DUCHOVNÍ PORADENSTVÍ
PSYCHOL.PORADENSTVÍ
MENŠINY A CIZINCI
ZAMĚSTNANOST

Naši partneři

Reklama

AKTUÁLNĚ

Nová kniha:
Kognitivně-behaviorální terapie v léčbě závislostí
Kuklová Marie
Kniha je průvodcem pro každého, koho se profesně, případně osobně týká problematika látkových i nelátkových závislostí. Podává stručnou charakteristiku jednotlivých typů závislosti. Dotýká se etiologie, umožňuje diagnostiku syndromu závislosti a následně provádí celým postupem psychoterapeutické léčby. Hlavním cílem publikace je představit syndrom závislosti v kontextu jeho vzniku jako náhradního maladaptivního řešení jiných hlubších problémů, se kterými si člověk nedovedl jiným způsobem poradit. Popis psychoterapie vychází z kognitivně-behaviorálního směru a jeho principů práce. V počátcích tedy hledáme základní problémové oblasti související se závislostí u daného jedince. Po jejich stanovení s nimi systematicky pracujeme, čímž zlepšujeme zvládací schopnosti pacienta a snižujeme současně pravděpodobnost, že k překonání obtíží bude i nadále využívat návykové prostředky. Práce s klienty je názorně popsána na příkladech z praxe včetně text oživujících pacientských minipříběhů.

Ukázku z knihy a více informací najdete na www.portal.cz

NAŠE ANKETA

Patříte mezi:
Blízké osoby závislého 42%
Jsem závislý/á 34%
Lidi, kterým hrozí závislost 7%
Jsem tu ze zvědavosti 17%

NOVÉ ODPOVĚDI

NEJČTENÉJŠÍ ČLÁNKY

Data prozatím nejsou k dispozici.

NOVĚ V DISKUZI

Nové články

Kontaktní pracovnice: Tuto práci je třeba dělat poctivě a srdcem 12. 10. 2020 10:31 - InternetPoradna.cz - Podaneruce.cz - Společnost Podané ruce letos slaví 20. výročí svého působení ve Zlínském kraji. Prvním pracovištěm tu bylo Kontaktní centrum v Uherském Hradišti, nízkoprahová ambulantní a terénní služba v oblasti drogové problematiky. Seznamte se s Pavlou
Proč je tak těžké přestat kouřit 30. 11. 2018 21:55 - Novinky.cz - Odložit cigaretu je závazek, který vyžaduje vůli, úsilí a často i utrpení a to nedokáže každý. Vědci nyní vysvětlují, proč tomu tak je. Hlavním důvodem je nikotin, látka, která je schopná aktivovat centrum odměny. „Většina obratlovců má ve svém centrálním nervovém systému mechanismus, který odhaluje, učí se a zhodnocuje chování, které zvyšuje šance na přežití. Drogy, jako je nikotin, dokážou zmást mozek tím, že pirátsky zaútočí na tento systém odměny,” vysvětluje profesor Henri-Jean Aubin.
Nenápadná závislost aneb Proč raději nepít 21. 10. 2018 16:43 - Novinky.cz - Toužíte po sklence dobrého vína? Dáváte si štamprličku na dobrou noc? Míváte lahvinku stále po ruce? Bez kapky něčeho ostřejšího neusnete? Uklidňujete se frťánkem, když je toho na vás už moc? Možná máte problém, který si nechcete, nebo nedokážete připustit.
Přestože děti riziko netolismu znají, nebrání se mu 12. 04. 2018 09:10 - Novinky.cz - Netolismus neboli chorobná závislost na tzv. virtuálních drogách ohrožuje většinu dnešních dětí. Přestože děti i rodiče o tomto problému vědí, podceňují jeho závažnost. Což potvrdil i výzkum brněnské společnosti Podané ruce. Podle něj děti tráví u počítače až šestkrát více volného času než jejich rodiče, přičemž o tom jejich rodiče nemají mnohdy ani ponětí.
Smutné prvenství českých dětí v závislosti na alkoholu pic/article/thumb/29299.jpg 02. 06. 2015 13:21 - Novinky.cz - Dnes u nás pravidelně pije a kouří dvakrát více mladistvých než před 20 lety. Jen od roku 2002 vrostl počet patnáctiletých, kteří mají zkušenosti s alkoholem, ze 70 % na 94 % a dosáhli tak celosvětového prvenství. Navíc neustále klesá věk, kdy děti s pitím alkoholu začínají. Přičemž blížící se letní prázdniny patří mezi nejrizikovější období, kdy mladí experimentují nejen s alkoholem, ale i s cigaretami či nelegálními drogami.
Mobil je jako cigareta či alkohol. Závislých lidí přibývá pic/article/thumb/28821.jpg 12. 08. 2014 12:07 - Novinky.cz - Dobrý sluha, ale zlý pán, tvrdí o mobilních telefonech kalifornští vědci. Vycházejí ze studie, jejíž závěry zveřejnili na portálu Firstpost. Lidé totiž stále více propadají závislosti na tomto přístroji a ta nabývá patologických rysů. Po deseti minutách bez mobilu se jejich uživatelé stávají neklidnými a s postupem doby, kdy nemají přístroj v dosahu, jejich nervozita, nesoustředěnost a hysterie neustále roste.
Chystá se úplný zákaz kouření ve všech restauracích pic/article/thumb/28767.jpg 22. 07. 2014 15:39 - Novinky.cz - Kouření v restauracích, hospodách, barech i na diskotékách by mohlo v Česku brzy odzvonit. Jeho zákaz chce novelou protikuřáckého zákona prosadit nejen ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), ale i poslanci hnutí ANO, kteří teď přišli s vlastní iniciativou.
Největší mýty o kouření aneb Co vás čeká, když odložíte poslední cigaretu pic/article/thumb/28743.jpg 15. 07. 2014 08:48 - Měšec.cz - Kouření je jedna z nejčastějších závislostí, které negativně ovlivňují lidské zdraví. Ne každý člověk má ale dostatečně silnou vůli přestat, i když o zdravotních rizicích ví. Jiní ale nepřestanou jen z důvodu, že se bojí, co jim hrozí, když típnou poslední cigaretu.
Po marihuaně častěji sahají osoby s genetickými sklony ke schizofrenii pic/article/thumb/28742.jpg 15. 07. 2014 08:48 - Měšec.cz - Souvislost mezi užíváním marihuany či hašiše a schizofrenií je známa dlouho. Zatím se však jen soudilo, že požívání obou drog způsobuje – nebo aspoň podněcuje – psychickou poruchu. Britští experti ale podle německých novin Die Welt zjistili, že funguje také opačná závislost.
Žádost o vyplnění dotazníku - Hraní hazardních her v on-line prostředí pic/article/thumb/28083.jpg 01. 07. 2014 11:35 - InternetPoradna.cz - Žádost o vyplnění dotazníku HRANÍ HAZARDNÍCH HER V ONLINE PROSTŘEDÍ Dotazníkem bych ráda zjistila, jak vypadá hraní na internetu, jak typický hráč myslí a vnímá celou situaci a jakým způsobem se při hraní chová. Cílem výzkumu je odhalit příčiny vzniku a průběh hraní související s myšlením a chováním hráče a na základě toho navrhnout možné způsoby pomoci.

Jdi na stranu << předchozí     následující >>

Server InternetPoradna provozuje občanské sdružení InternetPoradna.cz.
ISSN 1801-5190 © InternetPoradna.cz, 2001-2013.
Licence Creative Commons
InternetPoradna.cz, jejímž autorem je InternetPoradna.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported .